Odpowiedz

 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin TLB 2019/20
08-30-2019, 13:59
Post: #1
Regulamin TLB 2019/20
Rusza kolejny sezon Toruńskiej Ligi Bowlingowej. Tym razem będzie to już 15. edycja, więc można mówić o małym jubileuszu! W poprzednim sezonie triumfowała ekipa dominatorów TLB – Pulsar System. Było to już 8. zwycięstwo tej drużyny w historii TLB (poprzednie mistrzostwa w latach 2010-14, 2016, 2018). Poza Pulsar Systemem do tej pory drużynowe mistrzostwo Torunia zdobywały jeszcze 4 zespoły: Canucks (2006), El-Trans (2007-9), Sportbowling (2015) i Waszewakacje.pl (2017).
W nową kampanię wchodzimy z przybliżonym regulaminem z sezonu 2018/19. Po bardzo emocjonującym poprzednim sezonie pozostawiamy schemat rozegrania meczu z pojedynkami indywidualnymi. Zmianom nie ulegnie również liczba drużyn awansujących do fazy Play-Off. Zespoły będą zobowiązane do kontroli stanu torów oraz rozbiegów przed każdym meczem, w barażach pojawi się możliwość rozegrania meczu składającego się z 3 gier, a pełna pula smarowań obowiązywać będzie podczas sezonu zasadniczego oraz faz finałowych. Mała zmiana dotyczy również przekładania meczów .
Tak jak w latach poprzednich nowe uregulowania w regulaminie poprzedzone zostaną komunikatem – NOWOŚĆ.
Po raz ósmy z rzędu rywalizacja „drużynówki” toczyć się będzie w dwunastotorowej kręgielni w Centrum Handlowym Plaza Toruń przy Broniewskiego 90 na torach marki Brunswick. Początek ligowych zmagań planowany jest na 30 września (poniedziałek). Jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej kolejki zostanie opublikowany terminarz rozgrywek z rozlosowanymi już parami pierwszych meczów w każdej z lig. Standardowo w poniedziałek rywalizację rozpoczną drugoligowcy, I Liga rozgrywana będzie we wtorki, a ewentualna III Liga w środy. Nadzór nad rozgrywkami sprawować będzie przede wszystkim Zarząd Toruńskiego Klubu Bowlingowego.
Zgłoszenia drużyn przyjmowane będą do wtorku 17. września 2019 roku dla I Ligi, dla pozostałych do środy 25. września 2019 roku i należy je wysyłać WYŁĄCZNIE na adres e-mail: zgloszeniaTLB@gmail.com. Jest to spowodowane ewentualną koniecznością potwierdzenia danego zgłoszenia. Dotyczy to również dopisywania zawodników w trackie sezonu.
Toruńska Liga Bowlingowa, tak jak w latach poprzednich, przeplatana będzie Indywidualnymi Mistrzostwami Torunia. Schemat ich rozgrywek nie ulegnie znacznym zmianom.
Głównym źródłem informacji o rozgrywkach pozostaje forum Toruńskiego Klubu Bowlingowego http://www.bowling.info.pl. Informacje również dostępne będą na profilu Toruńskiego Klubu Bowlingowego na Facebook’u, gdzie też pojawiać będą się relacje z lig wraz ze zdjęciami.
Zapraszamy WSZYSTKICH chętnych do sportowej rywalizacji na torach kręgielni Lucky Star Toruń!

REGULAMIN TLB 2019/20

1. Toruńska Liga Bowlingowa (zwana dalej TLB) organizowana jest przez Toruński Klub Bowlingowy, współorganizatorem jest kręgielnia Lucky Star.

2. Miejscem rozgrywek jest kręgielnia Lucky Star w Centrum Handlowym Plaza przy ul. Władysława Broniewskiego 90 w Toruniu.

3. Start rozgrywek TLB planowany jest na 30. września 2019 roku (poniedziałek). Koniec rozgrywek planowany jest na II kwartał 2020 roku.

4. Mecze odbywać się będą w poniedziałki (II Liga), we wtorki (I Liga) i w środy (ewentualna III Liga).

5. TLB podzielona jest na klasy rozgrywkowe:
A) Toruńską I Ligę Bowlingową złożoną z 8 zespołów uprawnionych do gry wg rankingu sezonu 2018/2019;
B) Toruńską II Ligę Bowlingową, gdzie ilość drużyn uzależniona jest od ilości zgłoszeń, ale liczba drużyn może maksymalnie wynieść 11.
C) Toruńską III Ligę Bowlingową, która utworzona zostanie w przypadku zgłoszenia się więcej niż 11 drużyn do II ligi. W TLB III wystąpią nowe drużyny oraz część zespołów z II Ligi wg rankingu z poprzedniego sezonu (ilość również uzależniona od liczby zgłoszeń). Wówczas ilość drużyn w II i III Lidze zostanie ustalona tak, aby była jak najrówniejsza.

6. Schemat rozgrywek w I Lidze to w sumie 18 meczów (14 meczów fazy zasadniczej oraz 4 fazy PLAY-OFF lub PLAY-OUT), schemat rozgrywek w II i ewentualnie III Lidze uzależniony jest od ilości zgłoszonych drużyn, a jego kształt nastawiony zostanie na rozegranie równej lub podobnej ilości meczów, co w I Lidze.

7. Organizator ma prawo przyznania tzw „DZIKEJ KARTY” na grę w II Lidze (tylko w przypadku utworzenia III Ligi) dla nowo-zgłoszonej drużyny, w przypadku gdy:
A) dwaj zawodnicy tej drużyny zaświadczają się sumą średnich zdobywanych punktów w jednej grze równej 350,
B) trzej zawodnicy tej drużyny zaświadczają się sumą średnich zdobywanych punktów w jednej grze równej 480.
Weryfikacja średniej odbywać się będzie w następującej kolejności:
1. ranking średnich indywidualnych zawodników TLB w sezonie 2018/19
2. ranking średnich zawodników z oficjalnej strony PZK w sezonie 2018/19
3. ranking średnich indywidualnych zawodników TLB w sezonie 2017/18
4. ranking średnich zawodników z oficjalnej strony PZK w sezonie 2017/18
5. itd.
Wiążąca będzie tylko jedna średnia z rankingu, w którym widnieje dany zawodnik. Decydująca jest przedstawiona wyżej kolejność rankingów.

8. W przypadku wycofania się którejkolwiek drużyny z I Ligi, jej miejsce w I Lidze w sezonie 2019/20 zajmie drużyna z najwyższego miejsca spadkowego I Ligi sezonu 2018/19. W dalszej kolejności zająć to miejsce mogą drużyny II Ligi wg. Rankingu TLB z sezonu 2018/19. Ranking TLB zamieszczony jest w osobnej zakładce forum TLB pt. „Zgłoszenia do TLB 2018/19”.

9. Do zgłoszenia drużyny wymaga się:
- w I Lidze minimum 4-osobowego składu, maximum 6-osobowego,
- w II Lidze minimum 3-osobowego składu, maximum 6-osobowego,
- w III Lidze minimum 3-osobowego składu, maximum 6-osobowego.

10. NOWOŚĆ Zgłoszenia przyjmowane będą WYŁĄCZNIE!!! mailowo pod adresem zgloszeniaTLB@gmail.com. Termin zgłoszeń drużyn to:
- dla I Ligi: wtorek 17. września 2019 roku;
- dla pozostałych lig: środa 25. września 2019 roku.

11. Zawodnik nie może zmienić drużyny w TLB, jeśli rozegrał choć jedną grę w składzie macierzystej drużyny, do której został zgłoszony. WYJĄTKIEM jest wycofanie się z TLB macierzystej drużyny zawodnika przed połową rozgrywek sezonu zasadniczego (patrz pkt. 37).

12. Okno transferowe: zawodnik, który nie rozegrał żadnej gry w sezonie 2019/20, może zostać wypożyczony do innej drużyny po zakończeniu 5. kolejki (pierwotny termin) i do momentu rozpoczęcia 10. kolejki (pierwotny termin) w każdej klasie rozgrywkowej TLB. Drużyna, która wypożycza zawodnika, musi mieć po wypożyczeniu w składzie minimum 4 zawodników (I Liga) lub 3 zawodników (II-III Liga). Drużyna, do której zawodnik został wypożyczony, może mieć w składzie maksymalnie 6 zawodników, łącznie z zawodnikiem wypożyczonym. Tranfer taki należy zgłosić wyłącznie mailowo na adres zgloszeniaTLB@gmail.com.

13. Drużyny występujące do tej pory w TLB nie mogą przystąpić do sezonu 2019/20 z zachowaniem statusu I-Ligowca lub II-Ligowca (tylko w przypadku utworzenia III Ligi), jeśli w swoim składzie nie mają co najmniej dwóch zawodników z poprzedniego sezonu.

14. Zgłoszenie drużyny z dotychczasową nazwą, jednak wyłącznie z jednym dotychczasowym zawodnikiem, traktowane będzie jako nowa drużyna, która przystąpi do najniższej klasy rozgrywek TLB.

15. Istnieje możliwość zmiany nazwy drużyny przed lub w trakcie rozgrywek, jeśli taką decyzję podejmie większość składu.

16. Schemat rozgrywek: W I Lidze drużyny rozgrywają sezon zasadniczy systemem każdy z każdym wraz z rundą rewanżową (po 2 mecze z każdą przeciwną drużyną). Po sezonie zasadniczym w I Lidze następuje faza play-off i play-out. W niższych ligach system rozgrywek dopasowany zostaje do ilości występujących drużyn, lecz będzie zbliżony do schematu I-ligowego.

17. Przed rozpoczęciem meczu następuje losowanie torów, na których rozegrane zostaną poszczególne mecze każdej z lig. Ponadto zawodnicy uczestniczą w 10-minutowej rozgrzewce.

18. NOWOŚĆ: Tory oraz rozbiegi przed rozpoczęciem spotkań przygotowywane są przez obsługę kręgielni Lucky Star oraz przedstawicieli Toruńskiego Klubu Bowlingowego. Przed rozpoczęciem rozgrzewki każdy z zespołów zobowiązany jest do sprawdzenia stanu torów oraz rozbiegów. Ewentualne uwagi należy niezwłocznie przekazać do osób odpowiedzialnych za prowadzenie ligi w celu zapewnienia odpowiednich warunków do rozegrania spotkania. Po rozpoczęciu rozgrzewki, w przypadku zauważenia nieprawidłowości w przygotowaniu torów i rozbiegów, drużyny rywalizujące w jednym meczu same powinny zapewnić sobie warunki odpowiadające obu ekipom.

19. Handicapy w TLB:
- zawodniczki otrzymują do każdej gry 8 pkt. hndc.,
- zawodniczki do 15 i od 60 roku życia otrzymują 12 pkt. hndc.,
- zawodnicy do 15 i od 60 roku życia otrzymują 8 pkt. hndc.
O przyznaniu handicapu decyduje rok kalendarzowy. Od 1.01.2020 roku handicapy zostają ponownie zweryfikowane. Fakt otrzymania prawa do handicapu należy zgłosić do Rady Kapitanów Drużyn I Ligi.

20. Łączna wartość handicapu doliczana jest do sumy punktów zdobytych przez drużynę w meczu, a następnie przeliczana jest na średnią drużyny i zawodnika w meczu.

21. SCHEMAT ROZGRYWANIA MECZU: W meczu rozgrywane są 4 gry. W każdej grze zawodnicy rozstawieni na tych samych pozycjach (na zasadzie 1. zawodnik drużyny A vs 1. zawodnik drużyny B na monitorze, 2. vs 2., 3. vs. 3.) rozgrywają pojedynki indywidualne. Drużyna, która przed rozgrywaną kolejką jest wyżej w tabeli wpisuje jako pierwsza zawodników do pierwszej gry na formularzu wyników. Jako druga wpisuje się drużyna przeciwna (niżej rozstawiona), wybierając sobie rywali. W drugiej grze meczu kolejność jest odwrotna. Odpowiednio postępuje się w grze nr 3 i 4.

22. PUNKTY MECZOWE: Za zwycięstwo w pojedynku indywidualnym zawodnik dla swojej drużyny uzyskuje 2 punkty, za remis 1 punkt, a za przegraną 0 punktów. Dodatkowo za uzyskanie w grze wyższej łącznej sumy punktów trzech graczy (tzw. total) drużyna uzyskuje 3 punkty, za remis 1 punkt, za porażkę 0 punktów. W ten sposób maksymalna liczba punktów do zdobycia w jednej grze wyniesie 9, a w całym meczu 36.

23. ZALICZENIE MECZU: Uznaje się, że mecz przez drużynę został zaliczony, jeśli w minimum w jednej grze drużyna wystawi minimum dwóch zawodników + Blind'a. Uwaga! Bez względu na ilość zaliczonych w meczu gier przez drużynę, opłaty za udział w meczu pozostają bez zmian. Jeśli w którejś z gier drużyna nie zapewni min. 2-osobowego składu, wynik spotkania weryfikowany jest jako WALKOWER na niekorzyść tej drużyny.

24. GRACZ KOLEJKI: Statystycznie prowadzona jest także klasyfikacja Gracza Kolejki. Zostaje nim zawodnik, który w danej kolejce (łącznie wszystkie ligi TLB) osiągnie najwyższy indywidualny wynik (liczony łącznie z handicapem). W przypadku równego wyniku dwóch lub większej ilości zawodników, o tytule GK decyduje najwyższa gra. Klasyfikacja GRACZA KOLEJKI znacząco wpływa na nominację wyróżnienia "MVP SEZONU". Wyróżnienie otrzymuje zawodnik z największą ilością tytułów GK. W przypadku zdobycia równej ilości tytułów GK przez dwóch lub więcej zawodników, decydująca w przyznaniu tytułu MVP Sezonu jest średnia z całego sezonu TLB przy założeniu, że wyliczona została ona z minimum 36 gier.

25. Graczem Kolejki nie może zostać zawodnik z meczu, który został PRZEŁOŻONY. Gracza Kolejki wyznacza się po meczach rozegranych w PIERWOTNIE wyznaczonym terminie danej kolejki.

26. Klasyfikację drużyn w rundzie zasadniczej ustala się według sumy PUNKTÓW MECZOWYCH, a w przypadku ich równości według ŚREDNIEJ PUNKTÓW DRUŻYNY na MECZ. Jeśli i ta jest identyczna, decyduje bezpośredni bilans punktowy między zainteresowanymi drużynami.

27. FAZA PLAY-OFF. Do fazy Play-Off I Ligi awans uzyskują cztery najlepsze drużyny sezonu zasadniczego, które rozgrywają między sobą półfinały. Pary półfinałowe utworzą 1. zespół sezonu zasadniczego z 4. oraz 2. z 3. Zwycięzcy półfinałów zmierzą się w finale, a przegrani w rywalizacji o miejsca 3-4. W każdym etapie fazy Play-Off zespoły rozgrywają dwumecz. Suma dużych punktów z dwóch meczów decyduje o zwycięstwie.
W przypadku, gdy w niższych ligach liczba zespołów wyniesie 7 lub 8, faza Play-Off rozgrywana jest w ten sam sposób.

28. FAZA PLAY-OUT. W fazie Play-Out I Ligi udział biorą zespoły z miejsc 5-8, które również rozegrają między sobą półfinały. Pary półfinałowe Play-Out utworzą 5. zespół sezonu zasadniczego z 8. oraz 6. z 7. Zwycięzcy zapewniają sobie utrzymanie w I Lidze i zmierzą się w dwumeczu o miejsca 5-6. Przegrani rywalizują o miejsca 7-8. Zwycięski zespół uzyskuje prawo do gry w barażu o utrzymanie w I Lidze, przegrany natomiast spada bezpośrednio do II Ligi. W każdym etapie fazy Play-Out zespoły rozgrywają dwumecz. Suma dużych punktów z dwóch meczów decyduje o zwycięstwie.
W przypadku, gdy w niższych ligach liczba zespołów wyniesie 8, faza Play-Out rozgrywana jest w ten sam sposób. W pozostałych przypadkach, zostanie dostosowana do ilości występujących drużyn.

29. W przypadku, gdy dwie drużyny występujące w półfinale, finale, meczu o 3. miejsce lub w fazie play-out, mają równą ilość Punktów Meczowych, o wyższym miejscu decyduje większa ilość zdobytych MAŁYCH PUNKTÓW (z handicapem), a gdy i ta jest równa o wyższym miejscu decyduje lepsze miejsce po sezonie zasadniczym.

30. BARAŻE. Baraż to mecz rozgrywany na identycznych zasadach, jak wszystkie mecze w TLB. Po zakończeniu rozgrywek w I i II lidze 7. drużyna z I Ligi oraz 2 drużyna II Ligi rozgrywają baraże o prawo gry w I Lidze w sezonie 2019/20. Rywalizacja toczy się do 2 zwycięstw. Smarowanie na pierwszy mecz wybiera drużyna z I Ligi, na drugi mecz drużyna z II Ligi i na ewentualny trzeci mecz ponownie drużyna z I Ligi. W przypadku utworzenia III Ligi identyczne zasady barażów dotyczą przedostatnią drużynę II Ligi oraz 2 drużynę III Ligi.

31. NOWOŚĆ W meczach barażowych dopuszcza się rozegrania trzech gier w meczu, gdy po nich wyłoniony zostanie już zwycięzca. W pozostałych przypadkach drużyny zobligowane są do rozegrania pełnego meczu wg zasad z punktów 21-23 niniejszego regulaminu.

32. Schemat rozgrywek w II Lidze (ewentualnie również w III Lidze) zostaje doprecyzowany przed I kolejką i jest uzależniony od ilości zgłoszonych drużyn.

33. Format drużyny: zespół w meczu składa się z 3 (w tym ewentualnie Blind) do 6 zawodników.

34. Zmiany zawodników w meczu można wprowadzać już po 1. grze. Podczas meczu Kapitan każdego zespołu zobowiązany jest do skrupulatnego (!) rozpisania gier poszczególnych zawodników w formularzu meczu.

35. Zastosowanie i wartość BLIND’a: w przypadku dwuosobowego składu, drużyna zgłasza przedstawicielowi organizatora oraz w recepcji kręgielni tzw. BLINDa, jako trzeciego zawodnika. Dla I Ligi BLIND ma wartość - 130 punktów. Dla II Ligi wartość - 100 punktów. Dla III Ligi 70 punktów. Są to wartości stałe i niezmienne przez cały sezon! BLIND może być stosowany przez cały sezon.

36. BLIND w meczu barażowym może być wstawiony tylko za zawodnika, który rozegrał minimum połowę możliwych do rozegrania gier w całym sezonie. Wartość BLINDa równa jest jego średniej w sezonie, zaokrąglonej w dół do pełnej wartości bez przecinka minus 20 punktów. Np. średnia zawodnika wynosi 173,76, wówczas obliczenie wynosi 173-20 = BLIND 153.

37. NOWOŚĆ Uzupełnienie składu: jeżeli drużyna nie zgłosiła do rozgrywek kompletu 6 zawodników, dopisanie gracza możliwe jest do rozpoczęcia 10. kolejki w każdej z klas rozgrywkowych. Fakt ten należy zgłosić WYŁĄCZNIE!!! mailowo na adres zgloszeniaTLB@gmail.com.

38. STROJE: wszystkie zespoły w I Lidze zobowiązane są do gry w IDENTYCZNYCH koszulkach. Jedyną widoczną różnicą może być imię, bądź ksywa zawodnika umieszczona na koszulce. Wyjątkiem mogą być zawodnicy, którzy posiadają tzw. MIĘDZYNARODOWE UMOWY STAFF'owskie. W II i III Lidze drużyny nie mają obowiązku występowania w identycznych koszulkach.

39. BRAK STROJU (I Liga): w przypadku braku koszulki, zawodnik otrzymuje karę – minus 20 punktów - do każdej gry! Uwaga! W takim pojedynku Graczem Meczu zostaje ten zawodnik, który ma największą ilość punktów już po rozliczeniu punktów karnych!

40. NOWOŚĆ SMAROWANIA: W sezonie 2019/20 w TLB obowiązywać będą programy smarowań dostępne w bibliotece Brunswick'a na stronie https://www.dropbox.com/sh/tfevjrln4uoii...xdua?dl=0. Pula wszystkich smarowań zostanie podana do wiadomości w osobnym poście jako załącznik do Regulaminu. Będą to smarowania z puli z poprzedniego sezonu z wyłączeniem tych, na których zostały rozegrane kolejki TLB 2018/19. W fazie Play-Off i Play-Out nadal będzie losowane smarowanie nowe, na którym nie rozegrano wcześniej jeszcze żadnej z kolejki.

41. Smarowanie wylosowane na daną kolejkę obowiązuje w całej TLB. Mecze przełożone muszą być rozegrane na smarowaniu, które było wylosowane w kolejce z przełożonego meczu.

42. W razie uzasadnionej potrzeby szkoleniowej dla Toruńskiego Klubu Bowlingowego, zastrzega się możliwość wprowadzenia NOWEGO smarowania do puli spoza puli.

43. We wszystkich klasach rozgrywkowych TLB smarowanie torów jest obowiązkowe.

44. OPŁATY: 120 zł. za mecz na drużynę.

45. NAGRODY:
Nagrodami za poszczególne miejsca będą puchary (dla drużyn z podium każdej z lig) oraz nagrody rzeczowe. Pula nagród zostanie podana do wiadomości w trakcie sezonu po weryfikacji zgłoszonych drużyn.
Podczas oficjalnego zamknięcia sezonu w TLB przyznane zostaną również okolicznościowe statuetki wyróżniającym się zawodnikom:
A) MVP Sezonu – zawodnik z największą liczbą zdobytych tytułów Gracza Kolejki (patrz pkt. 23 regulaminu);
B) Największy Postęp w Sezonie – zawodnik, który uzyska największą różnicę punktów przy odjęciu średniej sezonu 2018/2019 od średniej sezonu 2019/2020 (dotyczy tylko zawodników, którzy zagrali co najmniej połowę możliwych do rozegrania gier w obu tych sezonach, np. w I Lidze 40 gier);
C) Największe Objawienie – zawodnik, który jest na początku swojej bowlingowej przygody i uzyska największą średnią z grona pozostałych takich zawodników. Decyzja o przyznaniu tego wyróżnienia ma charakter uznaniowy i jest podejmowana przez Zarząd Toruńskiego Klubu Bowlingowego.
Możliwe jest również przyznanie dodatkowych wyróżnień przy pozostaniu środków z puli nagród.

46. Drużyny, które zajmą trzy czołowe miejsca w I Lidze TLB, obowiązkowo muszą stawić się na dekoracji zwycięzców. Niestawienie się na dekorację karane będzie relegacją takiej drużyny do II Ligi w miejsce drużyny, która zajęła 8. miejsce w I Lidze.

47. Na dekoracji zwycięzców drużyny zobowiązane są do występowania w koszulkach, w których występowały w TLB.

48. Drużyna, która bez uprzedzenia Organizatora i drużyny przeciwnej nie stawi się na meczu, przegrywa to spotkanie WALKOWEREM. Drużyna, która oddaje mecz walkowerem otrzymuje w tabeli 0 punktów dużych oraz 1560 punktów małych (I Liga), 1200 punktów małych (II Liga) i 840 punktów małych (III Liga). Zmienna wartość małych punktów wynika z różnej wartości BLINDa.

49. Dwukrotny walkower jest jednoznaczny z wykluczeniem takiej drużyny z rozgrywek TLB.

50. Drużyna ma prawo w uzasadnionych przypadkach do przełożenia meczu. Termin takiego meczu musi zostać zaakceptowany przez organizatora i drużynę przeciwną oraz zostać rozegrany w ciągu 2 tygodni od pierwotnego wyznaczenia terminu meczu!

51. Jeśli przedstawiciel organizatora lub Rady Kapitanów Drużyn nie zostaną poinformowani o terminie meczu przełożonego, a ten zostanie rozegrany, wyniki tego meczu nie zostaną zaliczone.

52. NOWOŚĆ Każda drużyna w I Lidze ma prawo do przełożenia maksymalnie DWÓCH meczów w sezonie zasadniczym w kolejkach 1-13 (w kolejce 13. na wyjątkowych warunkach – patrz pkt. 55.). Nie ma możliwości przełożenia TRZECIEGO meczu w sezonie! Drużyny lig niższych również mogą przełożyć maksymalnie DWA mecze w sezonie! Dotyczy to również zespołów, które zgadzają się na przełożenie meczu na wniosek drużyny przeciwnej!

53. Mecze fazy Play-Off, Play-Out oraz XIV kolejki sezonu zasadniczego w I Lidze nie mogą być przekładane! Terminy tej fazy zostaną uzgodnione ze wszystkimi Kapitanami drużyn I Ligi na co najmniej 2 tygodnie przed pierwszym proponowanym terminem meczów. Jeśli w niższych ligach system rozgrywek będzie taki sam jak w I Lidze, zapis ten również ich dotyczy.

54. Mecze XIII kolejki sezonu zasadniczego w I Lidze muszą zostać rozegrane do terminu XIV kolejki. Jeśli w niższych ligach system rozgrywek będzie taki sam jak w I Lidze, zapis ten również ich dotyczy.

55. NOWOŚĆ Jeśli drużyna została wykluczona lub wycofała się z TLB w pierwszej części sezonu zasadniczego, wyniki takiej drużyny oraz mecze z ich udziałem są anulowane. Jeśli w drugiej części sezonu zasadniczego, wówczas wyniki i mecze z pierwszej części zostają zachowane, natomiast anulowane są w drugiej części, a wszystkie pozostałe drużyny do końca sezonu nie rozgrywają meczów z drużyną wykluczoną / wycofaną.

56. Jeśli drużyna została wykluczona lub wycofała się z TLB po sezonie zasadniczym w I Lidze, reszta drużyn kończy sezon bez takiej drużyny. Zostaje ona sklasyfikowana na 8. miejscu w I Lidze, natomiast ranking pozostałych zespołów zostaje skorygowany o jedno miejsce w górę, bez względu na dotychczasowe wyniki.

57. Nawet jeśli drużyna oddaje mecz walkowerem, zespół przeciwny musi rozegrać swoje gry. W przeciwnym razie ogłoszony zostaje WALKOWER OBOPULNY i żadna drużyna nie zdobywa punktów meczowych, natomiast małe punkty zostają naliczone w zależności od Ligi jak w pkt. 48 tego regulaminu.

58. Kapitan każdej drużyny zobowiązany jest wystąpić do Rady Kapitanów Drużyn o polubowne rozpatrzenie wniosku, który dotyczy spraw nieuregulowanych w Regulaminie. Prośba taka zostaje przyjęta większością głosów Rady, bez głosu wnioskodawcy. Nie ma możliwości wystąpienia do Rady Kapitanów z wnioskiem o sprawę, która jest uregulowana niniejszym Regulaminem.

59. Oficjalnym portalem TLB jest http://www.bowling.info.pl. Tam zamieszczane będą wyniki, terminarze, statystyki oraz najważniejsze bieżące komunikaty dotyczące rozgrywek. To oraz tekstowe relacje z każdej kolejki wraz z fotogaleriami dostępne będą na Facebook’owym profilu Toruńskiego Klubu Bowlingowego.

60. Rolę Komisarza TLB pełni Zarząd Toruńskiego Klubu Bowlingowego.

61. Organizator Toruńskiej Ligi Bowlingowej ma prawo do wykorzystania wizerunku graczy w celu promocji TLB.

62. Otwarte napoje nie mogą stać na stolikach przy torach. UWAGA! Drużyna, której zawodnik nadużyje alkoholu (ewidentne zakłócenie rytmu meczu), przegrywa mecz walkowerem!

63. UWAGA! Drużyna, której zawodnik opóźnia mecz przez palenie tytoniu (ewidentne zakłócenie meczu), może na wniosek przeciwników przegrać mecz walkowerem!.

64. Kontakt z osobami odpowiedzialnymi za zgłoszenia oraz przebieg TLB: e-mail: zgloszeniaTLB@gmail.com (zgłoszenia do ligi wyłącznie tu!); tel: 606 858 725 (Paweł); 600 242 723 (Mateusz); 602 398 962 (Mirek); 601 633 703 (Jacek).
Znajdz posty
Cytuj

Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości